Studnie głębinowe – koszt takiego rozwiązania

W Polsce zdecydowanie najbardziej znanym rozwiązaniem są wodociągi, aczkolwiek niewiarygodnie dużo osób decyduje się na kopanie studni głębinowej. To rozwiązanie na pierwszy rzut oka może nie wydawać się zbytnio korzystne, z uwagi na to, iż studnie głębinowe to wydatek oraz spora inwestycja. Jednak wychodzi na jaw, że warto. Dowiedz się, ile może kosztować studnia głębinowa i czy faktycznie może przyczynić się do oszczędzania.

Okazuje się, że studnie głębinowe to sposób, aby zaoszczędzać dużą pulę pieniędzy… aczkolwiek to dopiero nastąpi po jakimś dłuższym czasie. Następuje to, ponieważ tak naprawdę jest to wysiłek finansowy jedynie na początku, który może nas odciążyć w comiesięcznych obciążeniach na rachunki za wodę. Obecne studnie głębinowe są wiercone na głębokość co najmniej 10 metrów, w nich zakładane są specjalne pompy. Sam sprzęt to niesamowity koszt, ale dzięki temu do podlewania ogrodu, a nawet do mycia się możesz wykorzystywać wodę z głębinowych pokładów w ziemi.

Własna studnia jednak kosztuje. Jeden metr odwiertu to koszt wysokości 260-280 zł, przez co samo wiercenie może może przekroczyć budżet szacowany na trzy tysiące złotych. Prócz tego oczywiście będziesz miał koszt rur i, największy, pompy głębinowej, która może wynieść nas więcej aniżeli 1500 zł. To wciąż nie wszystkie koszta, bowiem pozostaje jeszcze koszt zbiornika hydroforowego. I już – możesz pobierać wodę i to w sumie za darmo. Tak to zostało powiedziane, ponieważ musisz płacić za prąd, który zasila pompy głębinowe. To jednak nie będzie dużo – kilkadziesiąt groszy dziennie, które nie obciążą twojego rachunku. Jednocześnie jednak znacznie zmniejszą się rachunki za pobieranie zimnej wody, więc taka inwestycja zdecydowanie zda się być dobrą i zaczniesz mieć zyski po kilku latach.

Dodano 2017-05-10
Kategoria: Pozostałe