Dlaczego warto używać klimatyzację zimą

Klimatyzacja w samochodach przestała już być luksusowym dodatkiem. Coraz więcej aut zawiera seryjnie montowaną klimatyzację, dzięki temu możemy w gorące dni rozkoszować się świeżym podmuchem zimnego powietrza, tłoczonego przez dysze nawiewowe do wnętrza auta.

O klimatyzację należy jednakże dbać, żeby bez kłopotu działała z nadejściem cieplejszych dni i co jakiś czas robić serwis klimatyzacji szczecin. Kiedy na dworze robi się coraz to cieplej, trzeba przypomnieć sobie o klimatyzacji. Niestety często na sezon zimowy często zapominamy o jej użytku, co jest błędem. O tym układzie trzeba pamiętać poprzez cały rok. Choćby tylko z owego powodu, iż różnorakie mechanizmy czy całkowite urządzenia pozostawione na dłuższy czas w relaksu, po ponownym uruchomieniu przeważnie rozpoczynają się psuć. Jeśli klimatyzacja niesamowicie długo nie jest uruchamiana, to smarne akcesoria zdołają się wytrącać z płynu oraz przestać realizować własną opcję. W wyniku proces starzenia gumowych uszczelnień w układzie klimatyzacji przybiera na mocy.

Stąd już tylko krok do pojawienia się nieszczelności, poprzez które czynnik chłodzący może wydostać się na zewnątrz. Warto więc co jakiś czas włączyć klimatyzację, nawet jeżeli zewnętrzna temperatura nie zachęca do schłodzenia wnętrza auta. Według fachowców należy to robić przynajmniej co 2 tygodnie i pozwolić jej popracować poprzez parę dobrych minut. Nie zawsze to jednakże będzie możliwe, gdyż przy niezwykle niskich temperaturach klimatyzacja się nie uruchomi, bowiem z reguły tak otóż to jest zaprogramowana. Rutynowego przeglądu klimatyzacji samochodowej w ogóle nie musimy robić koniecznie przed letnim sezonem.

Zabieg ten moglibyśmy uczynić już wiosną, nim nadejdą upały. Pojazd powinniśmy zwrócić do profesjonalnego warsztatu, zajmującego się układami chłodzącymi.

Dodano 2016-01-20
Kategoria: Samochody