Inteligentny tuning auta

Tuning samochodu oznacza jego przerabianie albo modyfikację i jest realizowany w bardzo różnym zakresie, w zależności od zastosowania auta. Generalnie jest to zmienianie auta tak, aby odpowiadało upodobaniom posiadacza. Wyróżniamy 2 rodzaje tuningu: tuning mechaniczny, tj właściwy jak również tuning wizualny.

Ten ostatni tak w rzeczywistości nie powinien być nazywany rasowaniem, ponieważ nie dąży ani do uzyskania większej mocy silnika, ani do zwiększenia szybkości auta. Często mówi się o nim jako o przeciwieństwie rasowania, ponieważ zdarza się, iż montowanie różnorakich dekoracji, pogarsza osiągi samochodu. Tuning optyczny to jedynie zmiana wyglądu zewnętrznego auta oraz ozdobienie go, z użyciem akcesoriów. Kierujący zaznacza w ten sposób swoją niekonwencjonalność i podnosi wygodę podróżowania.

Istnieją liczne dodatki do tuningu, które pozwalają na modyfikację prezencji samochodu. Najpowszechniejsze są chyba folie ściemniające szyby i folie dekoracyjne czy nalepki samochodowe. Następnie są to różnego rodzaju ozdobne listwy i podkładki, a także podświetlenia, takie jak na przykład podświetlenie podwozia. Powszechna jest też zamiana różnorakich detali na ich odmiany chromowane, jak między innymi koniec rury wydechowej z użyciem chromowanej ozdoby. Jest to też założenie alufelg, które nie tylko mają wymiar estetyczny, ale również pozwalają kołom w aucie na dynamiczniejsze przywracanie kontaktu z podłożem.

Tuning optyczny to także nie tylko wygląd zewnętrzny samochodu, ale nierzadko również podniesienie bezpieczeństwa kierującego. Lubiane jest tutaj zakładanie wyższej jakości pasów bezpieczeństwa czy nadprogramowych reflektorów.

Dodano 2016-10-06
Kategoria: Motoryzacja