Anglia - tam pojedziesz, ale najpierw ogarnij pewne sprawy

Busy do anglii już zarezerwowane, pakowanie w trakcie, a ty zaczynasz wpadać w panikę. Spokojnie, chcemy podrzucić parę podpowiedzi, co ze sobą zabrać i co trzeba załatwić nim wyjedziemy do miast angielskich, by zacząć tam pracować. Przez to zdołasz się przestać tym denerwować. Przeanalizuj, czy załatwiłeś wszystkie potrzebne dokumenty.

Najważniejsze to 1000 razy obejrzyj, czy masz paszport w komplecie. W sumie nie potrzebujesz go, żeby przekroczyć granicę, ale każdorazowo rozsądnie będzie posiadać pod ręką takowy papierek w dokumentach. Drugą ważną sprawą, którą trzeba dopełnić to załatwienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego – dokumentu, który upoważnia cię do korzystania z bezpłatnego leczenia na terenie Unii Europejskiej.

Jednak to nie wszystko. Do tego warto nabyć ubezpieczenie prywatne i mieć ze sobą komplet dokumentów – najlepiej w języku angielskim. Dzięki temu zdołasz być chroniony w razie niespodziewanych wypadków oraz nieszczęśliwych zdarzeń. Szeroki pakiet ubezpieczenia obejmie ochronę bagażu w trakcie podróży – to na pewno cię uspokoi, i pokrywanie kosztów związanych z powrotem do kraju w razie nieszczęśliwych okoliczności – śmierci bliskiej osoby i tym podobne. Dodatkowo ubezpieczyciel płaci też za koszty leczenia w razie przewlekłych chorób oraz innych tego typu nieszczęśliwych wypadków.

Co jeszcze warto mieć ze sobą? Przede wszystkim referencje od poprzedniego pracodawcy. To sprawi, że bez problemów znaleźć pracę. Dobrze byłoby także, gdyby pracodawca był w stanie potwierdzić twoje doświadczenie oraz zdolności w rozmowie telefonicznej – to się dość często odbywa, iż nowy pracodawca ma chęć zasięgnąć informacji. Jeżeli masz za sobą uznane certyfikaty z języka angielskiego, także warto posiadać ze sobą dyplomy poświadczające poziom znajomości.Powiązane słowa: