Anglia - tam pojedziesz, ale najpierw ogarnij pewne sprawy

Busy do anglii już zarezerwowane, ambitnie się pakujesz, a ty nagle wpadasz w panikę. Spokojnie, podpowiadamy, co warto wziąć ze sobą i co trzeba załatwić nim wyjedziemy do Anglii, aby móc tam podjąć pracę. Przez to zdołasz się przestać tym denerwować. Przeanalizuj, czy masz pozałatwiane wszystkie potrzebne dokumenty.

Najważniejsze to 1000 razy obejrzyj, czy masz paszport w komplecie. W zasadzie nie musisz mieć go, aby móc wkroczyć za granicę, jednak zawsze warto posiadać przy sobie takowy papierek w dokumentach. Drugą formalnością, którą trzeba załatwić to załatwienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego – dokumentu, który upoważnia cię do korzystania z bezpłatnego leczenia na terenie Unii Europejskiej.

Jednak to nie wszystkie sprawy. Dodatkowo warto wykupić ubezpieczenie prywatne i posiadać ze sobą wszystkie dokumenty – najlepiej w języku angielskim. przez to jesteś chroniony w razie nieprzewidzianych wypadków oraz nieszczęśliwych zdarzeń. Zaawansowany pakiet ubezpieczenia obejmie ochronę bagażu w czasie podróży – to na pewno da radę Cię uspokoić, i pokrywanie kosztów, jakie związane są z powrotem do kraju w wypadku nieszczęśliwych okoliczności – śmierci kogoś bliskiego i tym podobne. Dodatkowo ubezpieczyciel opłaca też koszty leczenia w razie przewlekłych chorób oraz innych tego typu nieszczęśliwych wypadków.

Co jeszcze warto mieć ze sobą? Z pewnością opinie od wcześniejszego pracodawcy. To sprawi, że bez problemów zdobyć pracę. Świetnie byłoby również, gdyby pracodawca był w stanie potwierdzić twoje doświadczenie oraz zdolności w rozmowie telefonicznej – to się dość często przydarza, iż nowy pracodawca ma chęć zasięgnąć informacji. Jeżeli masz za sobą uznane certyfikaty z języka angielskiego, także opłaci się mieć ze sobą dyplomy, potwierdzające poziom znajomości.Powiązane słowa: