Anglia otwarta dla tych, co załatwią co nieco przed wyjazdem

Jeżeli masz już zarezerwowany bus do anglii i jesteś w trakcie przygotowań do wyjazdu w celu zaczęcia tam pracować, masz zapewne mętlik w głowie. Wszystko popakować, załatwianie dokumentów, pożegnanie z rodziną i próby wyszukania miejsca do pobytu na pewien okres czasu, gdy dotrzesz na miejsce… masz do załatwienia faktycznie wiele spraw. Sprawdź, co musisz załatwić nim wybierzesz się do angielskich miast.

Nim zdecydujesz się na pracę, przede wszystkim sprawdź, czy masz kompletny i ważny paszport. Mimo, że nadal można na te tereny pojechać oraz teoretycznie w Europie nie panują granice, w praktyce to priorytetowy dokument, który niejednokrotnie przydaje się za granicą. Co więcej wiadomo, że musisz mieć ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego lub pismo, które potwierdzi fakt nabycia prywatnej polisy ubezpieczeniowej, która działa także za granicą. Warto także zastanowić się nad zamknięciem karty SIM i sfinalizowania umów wiążących z telekomunikacją – w Anglii znacznie lepiej jest kupić angielską kartę SIM, będzie to z pewnością tańsze. Co prócz tego dobrze,by znalazło się w tym niezbędnym minimum? Z pewnością forsa – musisz mieć zapewnioną kwotę, za którą zdołasz przeżyć do następnej wypłaty oraz opłacić koszta wynajęcia pokoiku.

Początek w angielskim kraju absurdalnie nie jest taki prosty. Jeżeli nadal nie masz pracy, postaraj się o referencje od poprzedniego pracodawcy w Polsce – przygotuj go do tego, iż ktoś może do niego zadzwonić je potwierdzić. W Wielkiej Brytanii posiadanie zatrudnienia bywa warunkiem umożliwiającym wynajem domu lub mieszkania, warto więc mieć to załatwione już wcześniej. Prócz tego agencja, zajmująca się wynajmem mieszkań może chcieć sprawdzić stan twojego konta, warto przy tym posiadać poświadczony wyciąg z banku, koniecznie w języku angielskim.Powiązane słowa: