Anglia otwarta dla tych, co załatwią co nieco przed wyjazdem

Jeżeli masz już zarezerwowany bus do anglii i szykujesz się do wyjazdu, by zacząć tam pracować, masz na bank mętlik w głowie. Wszystko popakować, pozałatwiać wszelkie niezbędne papiery dokumentacyjne, pożegnanie rodzinne oraz szukanie miejsca do zamieszkania na pewien okres czasu po przylocie… musisz ogarnąć dobitnie mnóstwo spraw. Chciej sprawdzić, co trzeba jeszcze zrobić przez wyjazdem do angielskich miast.

Zanim podejmiesz tam na pracę, koniecznie posprawdzaj, czy posiadasz kompletny oraz ważny paszport. Chociaż nadal można na te tereny wybierać się oraz w sumie w Europie nie panują granice, praktycznie to ważny dokument, który raczej Ci się przyda za granicą. Co więcej oczywiście musisz mieć ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego lub dokument potwierdzający wykupienia prywatnej polisy ubezpieczeniowej, która obejmuje też Twój pobyt za granicą. Warto także zastanowić się nad zamknięciem karty SIM oraz zakończeniu usług z telekomunikacją – w Anglii bardziej opłaci się nabyć angielską kartę SIM, okaże się być to zdecydowanie mniej kosztowne. Co prócz tego dobrze,by znalazło się w tym koniecznym minimum? No wiadome, że forsa – musisz posiadać taką ich wartość, za którą zdołasz wyżyć do czasu wpłynięcia na konto wypłaty oraz opłacić koszta wynajęcia pokoiku.

Start w Anglii absurdalnie nie okazuje się być aż tak prosty. W sytuacji gdy do tej pory nie posiadasz pracy, pozyskaj referencje od poprzedniego pracodawcy w Polsce – niech będzie przygotowany, że ktoś może do niego zadzwonić je potwierdzić. W Wielkiej Brytanii zatrudnienie jest warunkiem możliwości wynajęcia domu lub mieszkania, warto zatem mieć to załatwione naprzód. Co więcej agencja, zajmująca się wynajmem mieszkań może chcieć sprawdzić stan twojego konta, warto zatem mieć poświadczony wyciąg z banku, koniecznie w języku angielskim.Powiązane słowa: