Co należy załatwić, przed wyjazdem do Anglii

Jeżeli masz już zarezerwowany bus do anglii oraz jesteś w trakcie przygotowań do wyjazdudo pracy, miewasz pewnie mętlik w głowie. Wszystko popakować, pozałatwiać wszelkie niezbędne papiery dokumentacyjne, ostatnie przed wyjazdem spotkania z rodziną oraz próby wyszukania miejsca do pobytu na jakiś czas, gdy dotrzesz na miejsce… musisz ogarnąć naprawdę mnóstwo spraw. Warto sprawdzić, co powinno zostać załatwione nim wybierzesz się do angielskich miast.

Nim podejmiesz tam na pracę, przede wszystkim sprawdź, czy posiadasz kompletny oraz ważny paszport. Mimo, że nadal udaje się na te tereny pojechać oraz w sumie w Europie nie ma granic, praktycznie to ważny dokument, który niejednokrotnie przydaje się za granicą. Prócz tego oczywiście musisz zabrać ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego albo poświadczenie nabycia prywatnej polisy ubezpieczeniowej, która działa także za granicą. Warto również pomyśleć o zamknięciu karty SIM oraz sfinalizowania umów wiążących telekomunikacyjnych w kraju – w Anglii rozsądnie jest nabyć angielską kartę SIM, okaże się być to zdecydowanie tańsze. Co ponadto powinno znaleźć się w tym niezbędnym minimum? Z pewnością kasa – musisz posiadać taką ich wartość, za którą będziesz mógł wyżyć do wpływu wypłaty i opłacić koszta wynajęcia pokoiku.

Start w angielskim kraju wcale nie okazuje się być aż tak prosty. Jeśli jeszcze nie masz pracy, pozyskaj referencje od wcześniejszego pracodawcy w Polsce – przygotuj go do tego, że ktoś może do niego zadzwonić je potwierdzić. W Wielkiej Brytanii zatrudnienie zdaje się być warunkiem możliwości wynajęcia domu lub mieszkania, warto zatem mieć to ogarnięte już wcześniej. Dodatkowo agencja, zajmująca się wynajmem mieszkań może mieć chęci, by sprawdzić stan twojego konta, warto przy tym posiadać poświadczony wyciąg z banku, koniecznie w języku angielskim.Powiązane słowa: