Co wyróżnia kraty zgrzewne?

Kraty zgrzewane ta nazwa określa wyjątkowy produkt metalurgiczny. Wytwarza się je łącząc płaskowniki oraz skręcane pręty poprzeczne. Dzięki nim kraty zgrzewne bywają bardzo niezniszczalną konstrukcją, którą da się przeznaczyć do . To z pewnością niebywale stabilny produkt.

W toku produkcji kraty zgrzewnej najważniejsze jest połączenie płaskowników z prętami. Jak sama nazwa na to wskazuje, cykl łączenia owych elementów podejmowany zdaje się być metodą zgrzewania. Określa to zgrzewanie oporowe, które polega na przeprowadzeniu prądu o dużej mocy na miejscu styku płaskownika oraz prętu. Do tego na ten punkt pojawia się siła nacisku, w wyniku czego oba elementy zespala się na stałe, co bezpośrednio wpływa na stabilność krat.

W tej dziedzinie dużo znaczy także jakość stworzenia pojedynczych elementów. Tak samo płaskowniki nośne, jak też skręcane pręty poprzeczne robi się z tworzyw niebagatelnej jakości i miewają choćby 5-6 mm średnicy. Robi się wszystko,by okazały się być niezwykle wysokiej jakości głównie dlatego, iż całościowo obciążają kratę. Pręty poprzeczne dodatkowo mają również inne zadanie – zapewniając stabilność całej konstrukcji. Kraty zgrzewne powinny być wykonywane w taki sposób, że długość płaskownika naośnego powinna być zgodna wobec rozpiętości belek konstrukcji. Na dodatek jest sens skupić uwagę na długość pręta skracanego – jest to zarazem wymiar szerokości całej kraty. Krata powinna mieć obramowanie w formie płaskownika, którego szerokość i grubość będzie dopasowana do jej wymiarów. Kraty zgrzewne często są poddawane ocynkowaniu.Powiązane słowa: