Czy pomoc drogowa nam się przyda?

Samochód to 1 z najczęściej używanych środków transportu. Podróżujemy nim dalej i niedaleko, użyjemy go na wycieczki wakacyjne i rodzinne, a także służbowe. Stosujemy liczne przeglądy i pokazujemy do remontu, by służył nam jak najdłużej. Najczęściej zdarza się, że jego znaczenie odkrywamy dopiero już wtedy, gdy się nam popsuje.

Nagle okazuje się, że nie wiemy jak działa komunikacja miejska, brakuje nam czasu na wszystko cóż z autem zrobilibyśmy w ciągu pół godziny. Pół biedy kiedy usterkę odkryliśmy dobrze wcześniej, marniej gdy jesteśmy w trasie a do najbliższego warsztatu wiele kilometrów. Wtedy otóż to niezbędna nam jest pomoc drogowa. Do jej poleceń zwyczajnych, najbardziej znanych, należy holowanie pojazdów osobowych a także innych, które wzięły udział w kolizji, stłuczce lub zwyczajnie zepsuły się i nie można ich zostawić na drodze. Jednak pomoc drogowa działająca 24 h, we wszystkich miastach, m.in we Wrocławiu, posiada także inne, wyszukane zadania. W wypadku kiedy należy wyciągnąć pojazd z rowu, dołu czy też odrębnych zagłębień potrzebne są specjalne urządzenia będące w posiadaniu tylko pomocy drogowej.

Do tego przeważnie zdarza się, że musimy dowieźć kierowcy brakujące paliwo lub zapasowe koło i czasem dopomóc je wymienić. Wyspecjalizowane firmy zajmują się także przenoszeniem sporych ciężarówek na specjalne lawety co wymusza posiadania akuratnego osprzętu. Najczęściej pracownik pomocy drogowej odpowiedzialny jest za należyte pokierowanie kierowcy cięższego czy też o nietypowych rozmiarach auta na trasę, w której nie ma nijakich ograniczeń. Jego zleceniem jest znajomość aktualnych zmian na drodze.

Tak, więc Pomoc drogowa 24h Wrocław na dobę proponuje zadania, które być może są niezauważalne, lecz niebywale ważne dla kierowców na drodze.Powiązane słowa: