Czym myć auto?

Mycie środka transportu zawsze wiązało się z dylematem: zrobić użytek z myjni automatycznej, bezdotykowej, ręcznej czy może rozsądniej zrobić to samemu? Jakie z wymienionych rozwikłań jest najkorzystniejsze? W jaki sposób umyć samochód tak, by nie porysować lakieru? Najszybciej możemy wyczyścić wóz w profesjonalnych myjniach mechanicznych, które wykryjemy w zasadzie przy każdej wielkiej stacji paliw.

Wybierając określony program sprzęt myje szamponem, działającą pianą, oraz woskuje. Szybkość wytworzenia usługi to największa zaleta myjni mechanicznych. Na nieszczęście mycie jest często niedokładne, a na domiar złego zdarzają się również mniejsze czy też większe zarysowania lakieru, a także uszkodzenia pozostałych detali. Właściciele samochodów obawiający się porysowania lakieru tak samo podczas oczyszczania mechanicznego, jak i ręcznego, mogą czerpać z propozycji tzw. myjni bezdotykowych. Klient sam jeden myje samochód gorącą wodą z pianą przy użytku lancy ciśnieniowej, a w kolejnym etapie spłukuje karoserię wodą.

Z kolei w wariancie automatycznym, zajęciem mycia steruje komputer, dostosowując program czyszczący do stopnia zabrudzenia nadwozia. Odmienny model zastosowania wody wykorzystują tzw. myjnie mobilne, których w ostatnim czasie przybywa na terenie całego kraju. Za pomocą szczególnego pistoletu na nadwozie samochodu kierowana jest para wodna zmiękczająca nagromadzone zabrudzenia. Owe ostatnie są następnie usunięte za pomocą ścierki. Jak najbardziej dalej istnieje możliwość własnoręcznego wymycia nadwozia auta.

Kosmetyki samochodowe Kiehl, miękką ściereczka a także dwa wiaderka wody i mamy możliwość ruszyć do mycia. Jeśli mamy czas miejsce, aby to zrobić, wtedy warto samemu zadbać o przywrócenie mu blasku.Powiązane słowa: