Do czego służy tektura

Do czego można wykorzystywać tekturę i z jakiej przyczyny mamy dostępne na rynku rozliczne rodzaje tego wyrobu. Tektura ma powszechne stosowanie w przemyśle. Nie ma w rzeczywistości branży, w której by się nie pojawiała. Każdy wyrób, jaki opuszcza mury zakładu, fabryki czy przetwórni musi być adekwatnie zabezpieczony takim sposobem, by nie uległ zniszczeniu w transporcie.

Jednym z dogodnych jej typów jest tektura lita, która stanowi gładki arkusz papieru o właściwiej gramaturze i wymiarze. Wyzyskiwana jest ona w szczególności do fabrykacji opakowań jednostkowych, nie wymagających dużej sztywności.

Jej wykorzystanie to także zabezpieczanie materiałów w środku opakowania - stąd sporządzane są z niej przeróżne przekładki i narożniki. Co więcej wykorzystywana jest w przemyśle meblarskim i tapicerskim. Z kolei dwuwarstwowa tektura falista to produkt pakowy, którego głównym zadaniem jest amortyzacja i ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Stosowana jest rozpocząwszy od budownictwa, poprzez branżę stolarską, na przemyśle spożywczym i motoryzacji skończywszy.

Tektura falista utworzona jest z papieru makulaturowego o wysokiej jakości, co czyni, iż jest to opakowanie ekologiczne. Może więc być stosowane wszechstronnie faktycznie w każdej specjalności, gdzie tylko pożądane jest pakowanie rozmaitych towarów.Powiązane słowa: