Ile kosztuje przewóz towaru z Chin?

Transport całego kontenera jest opłacalny, bowiem wyjdzie nas tanio. W przypadku drobnicy najczęściej będziemy przymuszeni do wykorzystania z pośredników, a więc ze spedytorów. Jednak który transport kontenera artykułów z Chin wybrać – tego typu pytanie najczęściej zadają sobie importerzy.

Najpopularniejszą postacią transportu z Dalekiego Wschodu jest import morski. W chwili dzisiejszej ten gatunek transportu jest najtańszą postacią importu towarów z Chin. Połączenia obsługiwane są z niejednego portu chińskiego. Towar naprawdę warto jest załadować na statek, jaki płynie do Hamburga czy też Gdyni. Nie obejdzie się bez zastosowania z firmy spedycyjnej, zajmującej się transportem morskim. Firma spedycyjna zajmie się kompletną procedurą importu, załatwi transport, oclenie i przewiozą kontener z Hamburga do wybranego punktu w Polsce. Expresowy Transport Międzynarodowy drogą morską trwa około 21 dni. Transport lotniczy z Chin – jest to najdroższa postać transportu.

Transport lotniczy jest nadzwyczaj kosztowny – za kilkukilogramową paczkę zapłacimy do 2000 złotych. Przedsiębiorstwa specjalizują się w transporcie międzynarodowym paczek, traktują Polskę jak kraj trzeciego świata. Opłatę wysłania owej samej paczki z Chin do Niemiec, jest kilkakrotnie tańszy niż do Polski. Import owego gatunku jest nieuzasadniony ekonomicznie. Spedycji drogą lotniczą dokonuje się za każdym razem drobne próbki towarów. Transport kolejowy z Chin – jest to nowość wśród importu materiałów z Chin.

Nadrzędny skład z Chin zawitał w Euroterminalu w Sławkowie w maju 2008 roku. W chwili teraźniejszej brak jest bliższych informacji na temat wydatków spedycji drogą kolejową. Wiemy jednakże, iż czas transportu jest o połowę krótszy aniżeli drogą morską.Powiązane słowa: