Jak chronić się przed złodziejami?

Według policyjnych statystyk z roku na rok ilość włamań stopniowo maleje. W jaki sposób to się dzieje? Znacząco lepiej zabezpieczamy własne domy i mieszkania przed złodziejami, używając sprawdzone rozwikłania jak również nowości technologiczne. Przed wyjazdem na wolny weekend zainwestuj w nowe okna antywłamaniowe lub wzmocnij swoiste stare.

Ponieważ złodzieje najczęściej usiłują dostać się do domu poprzez okno, głównie balkonowe czy też wychodzące na taras. Okna antywłamaniowe są dużo bardziej kosztowne, jednak prawdopodobieństwo ich rozbicia czy też otworzenia jest mikre. Gdy nie stać nas na nie, zamontujmy w starych oknach nowe zamki, okucia ewentualnie kraty. Najlepsze, by prawidłowo je zamknąć oraz sprawdzić przed wyjściem. Nie zapominajmy o okienku w piwnicy. Często podczas sprawdzania pomijamy je i nie zdajemy sobie sprawy, iż możemy tym samym ułatwić robotę złodziejowi.

Jednym z lepszych rozwiązaniem jest okratowanie tych niewielkich okienek. Wtenczas, gdy zapomnimy je zamknąć, włamywacz nie będzie w stanie poprzez nie wejść. Bardzo warto wstawić drzwi antywłamaniowe. Mają one stosowny zamek centralny, jaki po zamknięciu rygluje drzwi w kilku miejscach na obwodzie. Jeśli nie wymienimy starszych drzwi, trzeba je wzmocnić i założyć dobry zamek. W minionych czasach wzrasta liczba instalowania poprzez obywateli takich ochron własnego domu, jak system alarm Tarnów. Dobrze jest pamiętać o solidnej bramie garażowej, zwłaszcza wtedy, gdy poprzez garaż udaje się wejść do domu.

Znaczące jest także to, ażeby drzwi które prowadzą z garażu do domu były solidne i miały atestowane zamki. Idealnym wyjściem jest zainstalowanie programatora czasowego. Podłączamy do niego jakikolwiek produkt np. lampkę, telewizor a oprócz tego wkładasz do gniazdka. Podłączone urządzenie będzie włączać się a oprócz tego wyłączać w okresie, w jakim sam jeden zaprogramujesz. Złodziej będzie myślał, że ktokolwiek z lokatorów jest w domu i z całą pewnością zniechęci go do włamania.Powiązane słowa: