Jak i czym umyć samochód?

Jeszcze w ogóle nie tak dawno własnoręczne mycie auta było domeną większości posiadaczy czterech kółek. Pierwsze oznaki wiosny budziły do żywota wszystkich, którzy marzyli przywrócić dawny blask swoim pojazdom, natomiast woda plus szampon były nieodzownymi elementami do konserwacji auta. Aktualnie w nawale powszednich zleceń, żadna osoba już nie myśli o własnoręcznym umyciu swojego auta a to błąd.

Jeszcze parę lat temu wiele jednostek korzystało z myjni automatycznych, które tylko z pozoru dokładnie czyszczą samochód. Po tego typu myciu okazuje się, że w większości zakamarków ujrzymy widoczne ślady niedomytego brudu. Drugą możliwością jest myjnia bezdotykowa. Korzystając z owego rodzaju myjni, co prawda o wiele dokładniej umyjemy pojazd niżeli w myjni automatycznej, lecz w wielu przykładach, zwłaszcza gdy brud jest zastygnięty, trzeba użyć szmatki.

Na dłuższą metę niewartościowe dla lakieru są też środki chemiczne stosowane tak samo w myjniach automatycznych, jak i bezdotykowych. Dlatego najkorzystniejsze wyjście to myjnia ręczna. Niestety, jest ona także najdroższa. W związku z tym sporo osób decyduje się na mycie czterech kółek na własną rękę. Co należy przygotować do mycia? Przede wszystkim miękką ściereczkę lub rękawicę, a nie powszechnie stosowaną gąbkę. Wnikają w nią ziarenka piasku, przez co niezwykle pospiesznie porysować lakier.

Oczywiście po każdym myciu tą ściereczkę należy uprać. Prócz ściereczki powinniśmy przygotowywać dwa wiadra – jedno z detergentem i odmienne do płukania używanej ściereczki. Jakiego typu detergentów wykorzystać Najświetniej wysokiej czy też średniej klasy kosmetyki Kranzle przeznaczonych do mycia lakierów samochodowych.Powiązane słowa: