Jak zaszpachlować dziury w aucie?

Jeżeli auto uległo wypadkowi oraz jest nieco uszkodzone, jego naprawę moglibyśmy śmiało zredukować do wyprostowania blachy. Lecz nawet najświetniej wyklepana blacha nie wygląda wydajnie i może rzucać się w oczy. W takiego typu przypadku warto zdecydować się na szpachlę uszkodzonego miejsca.

Główną maksymą związaną ze szpachlowaniem jest to, iż należy uczynić je tylko i wyłącznie na oczyszczoną, wyklepaną powierzchnię. Bez żadnego kłopotu jesteśmy w stanie szpachlować na sucho, a więc nakładać kilka cieniutkich warstw, najlepiej w znacznych odstępach czasy, tak ażeby wcześniej nałożone warstwy miały możność wyschnąć. W tym trybie nie musimy się spieszyć czy też zaoszczędzić na rzeczach. Blachę należy wyklepać starannie, dobrze ją oczyścić, kupić szpachlę wysokiej jakości, warstwami nakładać, starannie zeszlifować oraz na koniec polakierować. Pod żadnym pozorem nie możemy wystawiać od razu na działanie promieni słonecznych. W innym wypadku szpachlówki będą się kurczyć, za to potem zaczną pękać.

Jesteśmy w stanie też szpachlować drugą metodą: na mokrą szpachlę. Nakładane są na siebie naprzemienne różnorodne typy szpachli. Od poprzedniej metody różni się tym, że nie można dopuścić do tego, ażeby poprzednia warstwa wyschła, ponieważ połączenie zachodzi dzięki reakcjom chemicznym, dodatkowo dostarcza większą trwałość. Przeważnie jest tak, iż powypadkowe samochody, z byle jak wykonywaną szpachlą, są wystawione na handel. Jeżeli zdecydujemy się na kupno samochodu, rozsądnie jest sprawdzić je całkowicie pod kątem szpachli.

Najdoskonalej ażeby ich wcale nie było, ponieważ źle nałożone bądź dawno nałożone w pewnym momencie mają możliwość zacząć pękać, w kolejnym kroku uszkadzać blachę, prowadząc nawet do powstawania w niej dziur.Powiązane słowa: