Jak zostać taksówkarzem w Wielkiej Brytanii?

Jeżeli zastanawiasz się nad karierą kierowcy taxi w Anglii, podpowiemy jak dostać wszelkie formalności. Zajęcie taksówkarza to coś dla ludzi ceniących niezależność a także znajomości z innymi osobami. I mimo tego, iż wejście do uprawnień poprzedzają poważne dokumenty, to bardzo warto się o nie postarać, bowiem możliwości zarobkowe w całkowicie rekompensują takie trudy.

Najważniejszą sprawą jest licencja prywatna na prowadzenie gdansk taxi. Wyrabiana jest ona poprzez lokalny urząd gminy. Uprawnienia tego typu może osiągać w istocie właściwie każdy obywatel konkretnej gminy, jeśli w ciągu ostatnich pięciu lat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Wśród standardowo wymaganych zaświadczeń, załączanych do aplikacji, mają obowiązek znajdować się: prawo jazdy, inny dokument tożsamości (np. paszport), numer ubezpieczenia społecznego oraz potwierdzenie adresu za minione pięć lat.

Jeżeli aplikant mieszka pod określonym adresem w Anglii dłużej niż rok, to z reguły urząd zaakceptuje pisemną deklarację odnośnie jego poprzedniego adresu. Jeśli jednak nie, należy dowieść własną historię zamieszkania, zwykle poprzez okazanie rachunku ze starego mieszkania. W tym miejscu może pojawić się komplikacja dla ludzi, jakie wcześniej mieszkały w naszym kraju. Z uwagi na różnicę między polskimi a angielskimi rachunkami, polskie rachunki nie będą przydatne do udowodnienia owej kwestii.

Na nic zda się również dowód osobisty. Wyłączną akceptowaną formą udowodnienia polskiego adresu są listy uwierzytelniające od poprzednich pracodawców, szkół bądź uczelni. W tego typu liście, stworzonym rzecz jasna w języku angielskim, muszą się znaleźć trzy kwestie: dane osobowe aplikanta, jego polski adres oraz stwierdzenie, że służył on albo uczył się w danej placówce w danym czasie.Powiązane słowa: