Jaką myjnię polecacie?

Podobno nie szata zdobi ludzi, ale gdyby przenieść to zdanie na grunt motoryzacyjny, to czysty oraz zadbany wóz stanowczo dobrze definiuje o właścicielu. Gdzie, jak i czym myć samochód, by czyste i lśniące sunęło po ulicach miasta? Aktualnie w Polsce dostępne są trzy rodzaje myjni samochodowych: bezdotykowe myjnie ręczne, myjnie automatyczne oraz specjalistyczne zakłady zajmujące się zaawansowaną pielęgnacją aut.

Najtańszym oraz chyba tak naprawdę najszybszym sposobem na umycie auta jest wizyta w bezdotykowej myjni ciśnieniowej. Jak długo oraz jak gruntownie pojazd będzie myty w takowej myjni, jest zależne wyłącznie od nas. Niewątpliwą korzyścią owego rodzaju myjni jest nieobecność bezpośredniego kontaktu jakiejkolwiek części mechanicznej myjki z lakierem. Strumień wody wystrzeliwany pod dużym ciśnieniem skutecznie nadaje się do spłukania auta z błota czy ptasich odchodów. Z usług myjni bezdotykowych nie możemy jednakże skorzystać w toku mrozów. Sam sprzęt wystrzeliwujące strumień wody oczywiście działa, jeśli na dworze jest zimno. Kłopot ujemnych temperatur nie dotyczy bezpośrednio popularnych myjni automatycznych, jakie najczęściej znajdują się w wewnętrznych pomieszczeniach.

Czy zatem myjnie samochodowe automatyczne to najlepsze rozwikłanie, ażeby utrzymać pojazd w czystości? Wirujące szczotki i gąbki mają bezpośredni kontakt z lakierem. W myjniach automatycznych nie musimy myć aut, jakież są świeżo po naprawach lakierniczych. Suche, twarde i zaschnięte błoto także nie jest mile dostrzegane w myjni automatycznej, gdyż ostre szczotki nie zmiękczają porządnie zabrudzenia przed jego starciem. Jak dostrzegamy, wszelkie wymienione sposoby dbania o lakier a także wnętrze samochodu mają swoje dobre oraz złe strony.Powiązane słowa: