Kontenery i ich modele

Kontener jest to urządzenie transportowe o trwałym charakterze, porządnie wytrzymałe, żeby nadawało się do wielokrotnego aplikowania. Jest to specjalna konstrukcja stalowa, ułatwiająca przewóz artykułów jednym czy też wieloma środkami transportu, bez potrzeby przeładowania materiału.

Wyposażone są w osprzęty, które użyczają łatwość mocowania a także manipulacji – głownie podczas przeładunku z konkretnego środka transportu na drugi. Kontenery Wrocław zostały zbudowane w sposób pozwalający na prosty załadunek a także rozładunek towarów. Istnieje wiele gatunków kontenerów, m.in.: 1. Kontenery wielofunkcyjne przeznaczone do przewozu wszelkich ładunków drobnicowych.

Po dokonaniu modyfikacji potrafią być także użytkowane do transportu ładunków, zarówno sypkich, jak i ciekłych. 2. Kontener o podwyższonej objętości – kontener ów stosowany jest specjalnie do przewozu ładunków lekkich, przestrzennych jak również o podwyższonej wysokości, uniemożliwiającej załadunek do standardowego kontenera. 3. Kontener z otwartym dachem – przeznaczone są przede wszystkim do przewozu ładunków przekraczających wysokość kontenera standardowego, ładowanych od góry lub których nie można załadować do standardowego kontenera poprzez drzwi.

Struktura kontenera daje możliwość załadunku z wykorzystaniem całego otworu dachu oraz drzwi. Podłoga i elewacje mocujące mają uchwyty mocujące. 4. Kontener platforma – oddane są do przewozu ładunków ciężkich oraz gabarytowych. Ładowność kontenerów platform dotyka około 40 ton i znacznie przewyższa inne rodzaje kontenerów. Wytrzymała podłoga umożliwia transport ładunków o obszernych naciskach punktowych. 5. Kontener o podłodze tocznej – jest przeznaczony do transportu ciężkich do przemieszczania ładunków.Powiązane słowa: