Kraty zgrzewane – czym się charakteryzują?

Kraty zgrzewane to niesamowity produkt metalurgiczny. Produkuje się je przez połączenie płaskowników i skręcanych prętów poprzecznych. Wykorzystując je kraty zgrzewne bywają bardzo niezniszczalną konstrukcją, którą udaje się przeznaczyć do . To na bank niezwykle wytrzymały produkt.

W toku produkcji kraty zgrzewnej najważniejsze jest połączenie płaskowników z prętami. Jak wynika z samej nazwy, proces łączenia przebiega metodą zgrzewania. Określa to zgrzewanie oporowe, które polega na tym, że przeprowadza się prąd o niemałej mocy na miejscu styku płaskownika oraz prętu. Zarazem na ten punkt pojawia się siła nacisku, dzięki czemu oba elementy zostają połączone na stałe, co bezpośrednio wpływa na to jak wytrzymałe będą kraty.

W tej dziedzinie dużo znaczy także jakość stworzenia pojedynczych elementów. Tak samo płaskowniki nośne, jak też skręcane pręty poprzeczne wytwarza się z tworzyw niebagatelnej jakości i miewają przynajmniej 5-6 mm średnicy. Dąży się do tego, by były niebywale wysokiej jakości głównie przez to, iż całościowo obciążają kratę. Pręty poprzeczne zarazem odgrywają także inne zadanie – gwarantując stabilność całej konstrukcji. Kraty zgrzewne dobrze, by zostały wytworzone w ten sposób, że długość płaskownika naośnego powinna być zgodna wobec rozpiętości belek konstrukcji. Dodatkowo opłaca się skierować uwagę na długość pręta skracanego – jest to zarazem wymiar szerokości całej kraty. Krata powinna mieć obramowanie w formie płaskownika, którego szerokość oraz grubość będzie dopasowana do jej wymiarów. Kraty zgrzewne niejednokrotnie zostają poddawane ocynkowaniu.Powiązane słowa: