Kraty zgrzewane – czym się charakteryzują?

Kraty zgrzewane tak zdaje się nazywać niesamowity produkt metalurgiczny. Wytwarza się je przez połączenie płaskowników i skręcanych prętów poprzecznych. Wykorzystując je kraty zgrzewne bywają niewiarygodnie niezniszczalną konstrukcją, którą można użyć do przenoszenia nawet znacznych obciążeń. To na bank bardzo stabilny produkt.

W procesie produkcji kraty zgrzewnej najważniejsze jest połączenie płaskowników z prętami. Jak wynika z samej nazwy, proces łączenia przebiega metodą zgrzewania. Jest to zgrzewanie oporowe, które polega na przeprowadzeniu prądu o niemałej mocy na miejscu styku płaskownika i prętu. Do tego na ten punkt pojawia się siła nacisku, dzięki czemu oba elementy łączy się bez odwrotnie, co bezpośrednio przekłada się na to jak wytrzymałe będą kraty.

W tej dziedzinie sporo znaczy również jakość stworzenia pojedynczych części. Tak samo płaskowniki nośne, jak i skręcane pręty poprzeczne są zrobione z materiałów najwyższej jakości i posiadają przynajmniej 5-6 mm średnicy. Robi się wszystko,by okazały się być niezwykle wysokiej jakości zwłaszcza przez to, iż całościowo obciążają kratę. Pręty poprzeczne zarazem mają także więcej zadań – gwarantując stabilność całej konstrukcji. Kraty zgrzewne powinny być wykonywane w ten sposób, iż długość płaskownika naośnego powinna być zgodna wobec rozpiętości belek konstrukcji. Co więcej jest sens skierować uwagę na długość pręta skracanego – można mówić, że to zarazem wymiar szerokości całej kraty. Krata powinna mieć obramowanie w formie płaskownika, którego szerokość i grubość będzie dopasowana do jej wymiarów. Kraty zgrzewne często zostają poddawane ocynkowaniu.Powiązane słowa: