Kraty zgrzewne - jest coś, co nadaje im charakter

Kraty zgrzewane ta nazwa określa wyjątkowy produkt metalurgiczny. Wytwarza się je przez połączenie płaskowników i skręcanych prętów poprzecznych. W skutek ich użycia kraty zgrzewne bywają niewiarygodnie niezniszczalną konstrukcją, którą można przeznaczyć do przenoszenia nawet znacznych obciążeń. To na bank bardzo wytrzymały produkt.

W procesie produkcji kraty zgrzewnej najważniejsze jest łączenie płaskowników z prętami. Jak wynika z samej nazwy, proces łączenia przebiega metodą zgrzewania. Jest to zgrzewanie oporowe, które polega na przeprowadzeniu prądu o niemałej mocy na miejscu styku płaskownika i prętu. Zarazem na ten punkt pojawia się siła nacisku, w skutek czego obydwa elementy zespala się na stałe, co bezpośrednio przekłada się na to jak wytrzymałe będą kraty.

Tutaj dużo znaczy również jakość wykonania pojedynczych części. Zarówno płaskowniki nośne, jak i skręcane pręty poprzeczne są zrobione z tworzyw najwyższej jakości i miewają minimum 5-6 mm średnicy. Robi się wszystko,by okazały się być bardzo wysokiej jakości zwłaszcza przez to, iż biorą na siebie całe obciążenie działające na kratę. Pręty poprzeczne dodatkowo spełniają też inne zadanie – nadają stabilność całej konstrukcji. Kraty zgrzewne dobrze, by zostały wytworzone w ten sposób, że długość płaskownika naośnego powinna odpowiadać rozpiętości belek konstrukcji. Dodatkowo warto skupić uwagę na długość pręta skracanego – można mówić, że to równocześnie wymiar szerokości całej kraty. Krata powinna mieć obramowanie w formie płaskownika, którego szerokość oraz grubość zostanie dopasowana do jej wymiarów. Kraty zgrzewne po wielokroć bywają ocynkowane.Powiązane słowa: