Mop czy parownica?

Urządzenia czyszczące za pomocą gorącej pary wodnej poważają się coraz to lepszą sławą. Czy są jednakże dobrą ewentualnością dla tradycyjnych mopów oraz odkurzaczy? Odkurzacz i mop to zasadnicze akcesoria pomagające podtrzymywać porządek w domu, jednak nie zawsze czyszczenie nimi daje zadowalające efekty.

Są one bardzo pomocne w utrzymaniu schludności, lecz nie są urządzeniami doskonałymi. Jeżeli po przetestowaniu kilku gatunków mopów na podłodze dalej są smugi, a sprzątanie wydaje się zbytnio wyjątkowe, możemy wypróbować wszak jedno narzędzie sprzątające, a mianowicie mop parowy lub parownice. Mopy parowe i myjnie parowe to sprzęty, jakie czyszczą podłogi, a także odrębne powierzchnie za pomocą gorącej, wytwarzanej pod ciśnieniem pary wodnej, bez stosowania jakiś detergentów. Każda jedna parownica ma wewnątrz zbiornik na wodę, który przed włączeniem sprzętu należy napełnić. Parownica doprowadza wodę do wrzenia jak również zamienia ją w gorącą parę wodną, jaka następnie pozostaje pod ciśnieniem wyprowadzona przez dyszę urządzenia na czyszczoną powierzchnię. Do wody nie ma potrzeby dodawania detergentów.

Sposób działania mopów parowych oraz parownic jest identyczny, jednak urządzenia takiego rodzaju odróżniają się ceną, gabarytami a także parametrami technicznymi. Mopy parowe posiadają mniejszą moc niż urządzenia parowe i wytwarzają parę pod mniejszym ciśnieniem. W związku z tym nie czyszczą tak pieczołowicie jak o wiele bardziej zaawansowane technologicznie parownice. Mopy parowe aparycją wspominają tradycyjne mopy, są jednak od nich cięższe.

Parownica jest o wiele bardziej rozwiniętym urządzeniem niżeli mop parowy. Wygląd i gabaryty są podobne do niewielkiego odkurzacza.Powiązane słowa: