Nim wyjedziesz, pozałatwiaj co trzeba

Busy do anglii już zarezerwowane, ambitnie się pakujesz, a ty nagle wpadasz w coś w rodzaju paniki. Odetchnij, chcemy podrzucić parę podpowiedzi, co warto wziąć ze sobą i co wręcz musimy załatwić nim wyjedziemy do Wielkiej Brytanii, by zacząć tam pracować. Przez to będziesz mógł się uspokoić. Przeanalizuj, czy masz pozałatwiane wszystkie potrzebne dokumenty.

Najważniejsze to tysiąc razy sprawdź, czy masz kompletny paszport. W sumie nie go, żeby móc wkroczyć za granicę, ale zawsze warto mieć przy sobie takowy papierek w dokumentach. Drugą formalnością, którą musisz dopełnić to zdobycie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego – dokumentu, który umożliwi Ci korzystanie z bezpłatnego leczenia na terenie Unii Europejskiej.

Jednakże to nie wszystkie sprawy. Do tego mądrze będzie nabyć ubezpieczenie prywatne i posiadać ze sobą wszystkie dokumenty – dobrze, by były w wersji anglojęzycznej. Dzięki temu zostaniesz chroniony w razie niespodziewanych wypadków i nieszczęśliwych zdarzeń. Szeroki pakiet ubezpieczenia zakłada objęcie ochroną bagażu w trakcie podróży – to z pewnością da radę Cię uspokoić, oraz pokrywanie kosztów związanych z powrotem do kraju w wypadku nieszczęśliwych okoliczności – śmierci krewnego i tym podobne. Ponadto ubezpieczyciel pokrywa także koszty leczenia w razie przewlekłych chorób oraz innych tego typu nieszczęśliwych wypadków.

Co ponadto powinno się wziąć ze sobą? Na bank opinie od poprzedniego pracodawcy. To sprawi, że bez problemów zdobyć pracę. Świetnie byłoby także, gdyby pracodawca potwierdził twoje doświadczenie i umiejętności w rozmowie telefonicznej – to się całkiem często przydarza, iż nowy szef chce zasięgnąć informacji. Jeżeli masz za sobą uznane certyfikaty z języka angielskiego, także opłaci się zabrać ze sobą dyplomy poświadczające poziom znajomości.Powiązane słowa: