Odzież, która ochroni Twoje życie

Praca na placu budowy jest bardzo ciężka i niebezpieczna dla zdrowia i życia pracownika. Ma on styczność z różnego rodzaju niebezpieczeństwami – budowa wysoko nad ziemią, zagrożenie poparzenia prądem, wdychanie niebezpiecznych substancji itp. Należy pamiętać o stosownej ochronie każdej części ciała. Stosuje się różnego typu upomnienia, ale także oczywiście wypadki na budowie - takich sytuacji należy się wystrzegać.

Solidna odzież ochronna uchroniła niesamowicie wielu ludzi przed chociażby śmiertelnym wypadkiem w czasie pracy. To wyraźnie pokazuje, że profesjonalne rękawice metalowe muszą być fundamentalnym zaopatrzeniem każdego pracownika na budowie. Inaczej być nie powinno. Zwróćmy w takim razie właśnie na to większą kontrolę, bo niebywale dużo zależy od odzieży roboczej. Jeżeli pracownik ma styczność z chemicznymi substancjami, potrzebne mu będą odpowiednie zabezpieczenia chemoodporne.

Fundamentalne, żeby były wykonane z wysokiej jakości materiałów, odporne np. na wysokie temperatury. Zazwyczaj pracownicy placu budowy rezygnują z odzieży ochronnej, bowiem jest ona niewygodna i ogranicza ich ruchy w trakcie wykonywanych zadań. W ten sposób bagatelizują niebezpieczeństwa i własne życie podczas pracy. Elementem mającym wpływ na jakość odzieży roboczej i wygodę związaną z jej używaniem jest bez wątpienia typ tkaniny, z której jest wykonana.

Do tego celu stosuje się różne tworzywa, przy czym zazwyczaj jest to bawełna lub połączenie tworzyw sztucznych z bawełną, np. mieszanka bawełniano-poliestrowa albo bawełniano-poliamidowa. Tego rodzaju tkaniny charakteryzują się podwyższoną ochroną na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto konstrukcja tej tkaniny, dzięki gęstemu splotowi, gwarantuje doskonałą ochronę przed drobnymi zanieczyszczeniami i brudem oraz upraszcza pranie.Powiązane słowa: