Przygotujmy się do wyjazdu do Angli

Jeżeli masz już zarezerwowany bus do anglii i szykujesz się do wyjazdudo pracy, odczuwasz na bank zawirowanie w głowie. Wszystko popakować, załatwianie dokumentów, ostatnie przed wyjazdem spotkania z rodziną oraz szukanie miejsca do pobytu na pewien okres czasu po przylocie… na twojej głowie faktycznie wiele spraw. Warto sprawdzić, co musisz załatwić nim znikniesz do Anglii.

Nim zdecydujesz się na pracę, pierwsze sprawdź, czy posiadasz kompletny oraz ważny paszport. Chociaż nadal można na te tereny pojechać oraz teoretycznie w Europie nie panują granice, rzeczywiście to istotny dokument, który raczej Ci się przyda poza granicami kraju. Co więcej oczywiście musisz mieć ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego lub dokument potwierdzający wykupienia prywatnej polisy ubezpieczeniowej, która działa także za granicą. Jest sens również pomyśleć o zamknięciu karty SIM oraz zerwaniu zobowiązań z telekomunikacją – w Anglii rozsądnie jest nabyć angielską kartę SIM, okaże się być to z pewnością mniej kosztowne. Co prócz tego dobrze,by znalazło się w tym koniecznym minimum? Z pewnością kasa – musisz dysponować taką kwotą, za którą będziesz mógł wyżyć do czasu wpłynięcia na konto wypłaty oraz wynająć pokój.

Start w angielskim kraju wcale nie okazuje się być taki nieskomplikowany. W sytuacji gdy do tej pory nie posiadasz pracy, pozyskaj referencje od wcześniejszego pracodawcy w kraju – niech będzie przygotowany, iż ktoś może skontaktować się z nim w celu ich potwierdzenia. W Wielkiej Brytanii posiadanie zatrudnienia bywa warunkiem możliwości wynajęcia domu lub mieszkania, warto zatem mieć to ogarnięte naprzód. Dodatkowo agencja, zajmująca się wynajmem mieszkań może chcieć sprawdzić stan twojego konta, rozsądnie będzie zatem mieć poświadczony wyciąg z banku, koniecznie w języku angielskim.Powiązane słowa: