Przygotujmy się do wyjazdu do Angli

Jeżeli masz już zarezerwowany bus do anglii i jesteś w trakcie przygotowań do wyjazdu, by zacząć tam pracować, miewasz pewnie mętlik w głowie. Pakowanie, zdobyć niezbędne dokumenty, pożegnanie rodzinne oraz próby wyszukania miejsca do zatrzymania się na pewien okres czasu, kiedy już się tam pojawisz… masz do załatwienia faktycznie mnóstwo spraw. Chciej sprawdzić, co musisz załatwić nim wybierzesz się do Wielkiej Brytanii.

Zanim podejmiesz tam na pracę, pierwsze sprawdź, czy posiadasz kompletny i ważny paszport. Chociaż jeszcze można na te tereny wybierać się i w sumie w Europie nie ma granic, w praktyce to istotny dokument, który może ci się przydać poza granicami kraju. Prócz tego oczywiście musisz mieć ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego lub pismo, które potwierdzi fakt nabycia prywatnej polisy ubezpieczeniowej, która działa także za granicą. Jest sens także pomyśleć o zamknięciu karty SIM i sfinalizowania umów wiążących z telekomunikacją – w Anglii bardziej opłaci się nabyć angielską kartę SIM, będzie to dużo tańsze. Co prócz tego powinno znaleźć się w tym niezbędnym minimum? No wiadome, że kasa – musisz posiadać taką ich wartość, za którą dasz radę przeżyć do wpływu wypłaty i opłacić koszta wynajęcia pokoiku.

Początek w angielskim kraju wcale nie okazuje się być taki nieskomplikowany. Jeżeli jeszcze nie posiadasz pracy, zdobądź referencje od wcześniejszego pracodawcy w kraju – przygotuj go do tego, iż ktoś może skontaktować się z nim w celu ich potwierdzenia. W Wielkiej Brytanii posiadanie zatrudnienia bywa warunkiem umożliwiającym wynajem domu albo mieszkania, opłaca się przez to mieć to załatwione już wcześniej. Co więcej agencja, która wynajmuje mieszkania może mieć chęci, by sprawdzić stan twojego konta, rozsądnie będzie więc mieć poświadczony wyciąg z banku, oczywiście w języku angielskim.Powiązane słowa: