Recykling odpadów

Obecnie od najmłodszych lat, w szkołach uczulają dzieciaki, że musimy dbać o nasze otoczenie. Oszczędzać wodę, nie biegać po trawnikach, nie łamać drzew i segregować odpady. Przeprowadza się zajęcia tematyczne zarówno w klasach jak i w plenerze. Zabiera się dzieciaki na wyprawy do parku czy bezpośrednio na wysypiska śmieci, aby obrazowo przekazać temat. W ostatnich latach, zaostrzyła się też polityka śmieciowa.

Na blokowiskach pojawiło się więcej pojemników dedykowanych do organizacji odpadów komunalnych. Okazuje się, że to bardzo fajny zabieg, bo wszyscy zdajemy sobie sprawę, że większość śmieci można poddać recyklingowi. Bardzo niebezpieczne dla środowiska są wyczerpane baterie, stare urządzenia elektroniczne czy choćby stare auta. Właśnie dlatego tak znacząca jest utylizacja odpadów.

Na ogół miejsca zbiórki baterii prowadzone są w szkołach lub niektórych sklepach – marketach lub elektronicznych. Natomiast spore, gabarytowe śmieci można oddać w sklepach elektronicznych lub skorzystać z planowanych przez gminę czy miasto zbiórki. Warto pamiętać, że dzieciaki we wszystkim nas naśladują. Dlatego spróbujmy zaprezentować im i dać przykład właściwego zachowania się w tymże zakresie. Uczmy śmieci {wsypywać|wrzucać|wkładać| do właściwych {śmietników|pojemników|kontenerów| i tego w jaki sposób poznać materiał, z jakiego wykonano daną rzecz. Wydawałoby się, że to tylko nieistotne szczegóły.

Mimo wszystko rozpoczynając od tak małych rzeczy, mamy możliwość przysłużyć się do bezpieczeństwa otaczającego nas środowiska. Każdy pragnie żyć w czystym i zadbanym kraju. Oddychać świeżym i rześkim powietrzem. Pomyślmy o naszych dzieciach, wnukach, prawnukach i kolejnych pokoleniach. Nasza planeta musi posłużyć jeszcze kilka milionów lat.Powiązane słowa: