Samochód nie nadaje się do użytku – co robić?

Samochód, który jest w złym stanie technicznym a ponadto nie nadają się już do używaniu, roztropniej zezłomować oraz wyrejestrować.

Chyba każdy kierowca, jaki decyduje się pozbyć swojego pojazdu, chciałby dostać za nie jak najwięcej pieniędzy. Jest na to parę sposobów. Jednym z nich jest sprzedaż auta komuś, kto go odrestauruje a dodatkowo będzie dalej stosował. Jednakże jeśli zważamy, że pojazd nie nadaje się to użytku, wtedy pozostanie zlomowanie-oltomax.pl, lub oddanie do stacji demontażu wozów. Strasznie często stacje demontażu samochodów są skłonne do zapłacenia znaczniejszej sumy kasy za nasz samochód niż złomowiska, dlatego też bardzo warto zatelefonować do paru punktów oraz podjąć decyzję, który serwuje najlepsze żądania.

Kasując pojazd w wybranym punkcie dobrze jest zabrać ze sobą obowiązkowe dokumenty dla przykładu. dowód rejestracyjny bądź papier potwierdzający dane auta. Punkty przyjmujące od nas auto nie pobierają żadnych płatności, chyba że samochód jest lżejszy niżeli wartość wpisana w dowodzie - wtedy mogą żądać od nas dopłaty za właściwie każdy brakujący kilogram. Po przyjęciu auta do kasacji kierowca dostaje kilka formularzów m.in. o przyjęciu auta do Stacji Demontażu Pojazdów, unieważnienie dowodu rejestracyjnego, unieważnienie tablic rejestracyjnych a ponadto jeśli była wydana to unieważnienie karty pojazdu. Z otrzymanymi dokumentami a dodatkowo tablicami rejestracyjnymi należy się udać do wydziału komunikacji urzędu gminy a także złożyć podanie o wyrejestrowanie samochodu.

Mamy do dyspozycji na to 30 dni od chwili otrzymania zaświadczeń ze stacji złomowania. Co fundamentalne, z chwilą przekazania zaświadczenia o przyjęciu auta do kasacji zaprzestaje obowiązywać OC pojazdu, dzięki czemu możemy wycofać nadpłatę.Powiązane słowa: