Szkodniki niszczące konstrukcje naszych domów

Nieraz może dojść do czegoś takiego, że wykonane elementy z drewna w naszym lokalu zaatakują szkodniki. To przeważnie przyczyna ogromnej paniki: robaki w drewnie, zwalczanie korników, larwy mieszkające w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, i inne nowinki o szkodnikach… można znaleźć tego tak wiele, że da się pogubići trudno dokładnie rozpoznać gatunek insekta, który robi spustoszenia w podłogach, boazerii czy drewnianych fragmentach tworzących konstrukcję budynku. Zdobądź ową wiedzę, które ze szkodników drewna z największą częstotliwością trafiają się w klimacie naszej ojczyzny.

Gdyby przyszło Ci powiedzieć najpopularniejsze szkodniki drewna, to pewnie natychmiastowo powiedziałbyś: korniki oraz termity. Wychodzi na jaw jednak, że te dwa szkodniki na polskich ziemiach pojawiają się całkiem niezbyt często, a z pewnością szczególnie w domach. To jest pewne, że zdołają uszkodzić drzewa rosnące na zewnątrz, albowiem robią długie korytarze i sporadycznie są w stanie zaatakować impregnowane drewniane elementy. Do najpopularniejszych owadów przynależą spuszczel pospolity oraz kołatek domowy.

Są to 2 insekty, których larwy posiadają takową umiejętność, aby przebić się przez poddaną impregnacji warstwę, po to żeby później żerować wewnątrz drewna. Dlatego często przez długi czas pozostają niezauważone i są w stanie wywołać ogromne szkody. Zdarza się, że bytują w podłodze, czy też ścianach, aczkolwiek o wielokroć częściej lubią zaatakować drewniane części tworzące konstrukcję, zwykle w dachu. Ich zwalczanie najlepiej przeprowadzać za pomocą iniekcji, czyli chcąc wprowadzić stosownie stężonych roztworów różnorakich środków używając igły do środka drzewa. Okazuje się być to jedyny sposób na to, by pozbyć się szkodników, szczególnie, że zdają się mało widoczne. Środki chemiczne tego typu najczęściej działają kontaktowo i prewencyjnie.Powiązane słowa: