Tuning BMW – jaki najlepiej wykonać?

BMW to marka, która przychodzi na myśl jako naczelna, gdy pojawia się pojęcie tuningu, ze względu na to, iż jest to marka sportowa, a poza tym jej auta mają perfekcyjne korzyści trakcyjne. Specjalną i najkorzystniejszą cenowo serią do tuningu jest seria 3. Podzespołów do tuningu BMW jest cała masa, a same przeróbki są najczęściej bardzo proste.

Poza tym istnieje akurat wiele warsztatów wyspecjalizowanych w tuningu BMW i praktycznie właściwie każdy mechanik będzie w stanie to zrobić. Tuningować można jeśli modele będące jeszcze na gwarancji. Jedną z w wielu przypadkach dokonywanych w nich transformacji jest tzw. chip tuning. Jest to tuning bezpieczny dla samochodów marki BMW i polega na podniesieniu mocy i momentu obrotowego auta. Dzięki zastosowaniu części do tuningu silnika zwiększa się lecz również, tzw. bezpieczeństwo aktywne na drodze, bowiem mocniejszy silnik oznacza szybsze wyprzedzanie.

Poza tym chip tuning nie tylko zwiększa funkcje BMW, ale również obniża spalanie samochodu. Oprócz podnoszenia siły, nietrudne jest również tuningowanie karoserii, bowiem części to tego niezbędne są dostępne praktycznie od ręki w hurtowniach internetowych z częściami do tuningu czy też w serwisach aukcyjnych. W Polsce dominuje moda na tuning bmw w tzw. trendzie niemieckim. Chodzi o to, aby zmodyfikowany samochód jak najbardziej przypominał oryginał z danego rocznika. Dopuszczalne są zatem wyłącznie delikatne przeróbki.

Np, dozwolone jest dlatego zakładanie alufelg, ale tylko tych na szprychach. Samochód będzie można niewiele zniżyć i w minimalnym stopniu poszerzyć nadkola. Dozwolone jest także montowanie niskich zderzaków. Możemy również pozwolić se na bardzo funkcjonalny tuning optyczny, taki jak tłumik z chromowaną końcówką czy szerokie listwy po bokach samochodu.Powiązane słowa: