Warunki do malowania proszkowego

Malowanie bez wody było do tej pory specjalnością szczegółowych przedsiębiorstw. Za sprawą profesjonalnego sprzętu właściwie każdy majsterkowicz może skorzystać z owej technice pod własnym dachem.

Pokrycie za pomocą farby proszkowej jest dokładne i równomierne, nie spowoduje nierówności, pod warunkiem, iż zostanie nałożone na całkowicie wyczyszczonej powierzchni. W malowaniu proszkowym niezwykle ważne jest nałożenie farby, ale też wykreowanie powierzchni. Przeto musimy zagwarantować miejsce do polerowania i czyszczenia metalowych elementów, czasami z zastosowaniem środków chemicznych.

W tym przypadku ważne będzie odpowiednie oświetlenie jak również wentylacja. Najświetniej, gdy pomieszczenie okazuje się przewiewne, albowiem drobinki farby zdołają przyciągnąć podrażnienia. malowanie proszkowe nie będzie sprawiało kłopotów dla osób stosujących niegdyś z aerografu bądź pistoletu do farby. Przy okazji nakładania farby nie należy zapominać o ochronie oczu oraz dróg oddechowych – właściwe okażą się osłony a także okulary ochronne.

Ażeby zakończyć własną pracę niezbędne nam będzie źródło intensywnego ciepła. Najlepszy okaże się zwykły, piecyk o możliwie dużych wielkościach. Najistotniejsze, aby osiągał temperaturę 180 – 200 stopni Celsjusza. Równomiernie pokryty kawałek wstawiamy do nagrzanego wnętrza na 20 minut i wyciągamy do ostygnięcia. Miejmy na uwadze, iż piecyk nie będzie się nadawał do przygotowywania potraw ze względu na wydzielane przy obróbce termicznej opary. Malowanie proszkowe jest to znakomite rozwikłanie nie tylko dla fanów motoryzacji, ale także osób jakie chcą wzbogacić własny dom i otoczenie o bardzo dobrze pomalowane metalowe elementy o niebanalnej estetyce.Powiązane słowa: