Wyjazdy w kilku krokach – kierunek Anglia

Miejsce do przeniesienia się załatwione, busy do anglii już zweryfikowane, a może nawet masz już zarezerwowany bilet. Teraz tylko musisz się zapakować i już – możesz jechać. Jednak przed wyjazdem trzeba załatwić dużo dokumentów. Sprawdź, co należy załatwić przed emigracją do Anglii będąc jeszcze w kraju.

Najpierw zweyrifkuj, czy posiadasz kompletne wszystkie dokumenty – zwłaszcza ważny paszport. Ponadto warto zorganizować Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, którą trzeba mieć ze sobą. O ile planujesz wyjazd długoterminowy, musisz też kupić dodatkowe ubezpieczenie i wziąć ze sobą wymagane do niego dokumenty – to absolutna podstawa. Dzięki temu koszty ewentualnego leczenia za granicą lub powrotu do kraju w razie jakichkolwiek problemów poniesie ubezpieczyciel. Ubezpieczenie funckjonuje również w razie nieprzewidzianego zdarzenia. Dodatkowo można nabyć ubezpieczenie bagaży, by podróż pozostała bardziej pewna oraz wygodna.

Poza tym, warto, abyś jeszcze przed podróżą posiadał załatwiony kontrakt o pracę oraz podpisaną umowę. To niezwykle ważne, albowiem w przeciwnym przypadku możesz mieć kłopot z znalezieniem domu lub mieszkania, a nawet pojedynczego pokoju. W GB najem jest inaczej sprawdzany – nierzadko osoba wynajmująca może chcieć zadzwonić do twojego szefa potwierdzić twoje zatrudnienie. Jeśli nie posiadasz zatrudnienia, koniecznie zabierz ze sobą polecenia z poprzedniego miejsca zatrudnienia, oczywiście przetłumaczone na angielski. Jest to bardzo ważne, albowiem pomoże ci znaleźć zatrudnienie. Uprzedź swojego wcześniejszego pracodawcę, że może być do niego połączenie w sprawie twojego profesjonalizmu i poprzedniej pracy.
 Powiązane słowa: