Wyjazdy za granicę – kierunek Anglia

Mieszkanie do mieszkania gotowe, busy do anglii już zweryfikowane, a może nawet posiadasz już zabukowany bilet. Teraz tylko musisz się spakować i już – można się wybierać. Jednakże zanim wyjedziesz trzeba dopełnić mnóstwo formalności. Zweryfikuj, co należy załatwić przed emigracją do Anglii pozostając jeszcze w Polsce.

Najpierw sprawdź, czy masz kompletne wszystkie dokumenty – a szczególnie ważny paszport. Poza tym warto załatwić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, którą musisz mieć przy sobie. O ile planujesz wyjazd na dłużej, musisz też nabyć dodatkowe ubezpieczenie i zabrać ze sobą wymagane do niego dokumenty – to całkoiwta podwalina. Dzięki temu opłaty ewentualnego leczenia poza Polską lub powrotu do państwa w razie jakichkolwiek problemów poniesie ubezpieczyciel. Ubezpieczenie funckjonuje też w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia. Dodatkowo można kupić ubezpieczenie bagażu, żeby wyprawa była bardziej pewna oraz wygodna.

Poza tym, warto, żebyś ponadto przed podróżą miał załatwiony kontrakt o pracę i sformalizowaną umowę. To niezwykle ważne, bo w innym razie możesz mieć kłopot z wynajęciem domu lub mieszkania, a nawet pojedynczego pokoju. W Wielkiej Brytanii najem jest odmiennie weryfikowany – często właściciel może chcieć zatelefonować do twojego pracodawcy zweryfikować twoje zatrudnienie. Jeśli nie masz zatrudnienia, bezapelacyjnie weź ze sobą polecenia z poprzedniego miejsca pracy, oczywiście przełożone na angielski. Jest to bardzo ważne, albowiem pomoże ci pozyskać pracę. Uprzedź swojego poprzedniego szefa, iż może dostać połączenie w sprawie twojego profesjonalizmu oraz poprzedniej pracy.
 Powiązane słowa: