Szkodniki drewna w naszych domach

Nieraz może okazać się, że drewniane elementy w zamieszkiwanym przez nas domku mogą zaatakować szkodniki. To zwykle przyczyna totalnej paniki: robaki w drewnie, walka z kornikami, larwy żerujące w drewnie, fumifgacja, mikrofale dezynsekcja drewna, i inne informacje o szkodnikach… jest takich danych tak sporo, iż da się pogubić, a co więcej kłopotliwe trafnie rozpoznać gatunek insekta, który robi spustoszenia w podłogach, boazerii czy drewnianych fragmentach konstrukcyjnych budynku. Zapoznaj się z tym, jakie szkodniki drewna z największą częstotliwością bywają w klimacie naszej ojczyzny.
Gdyby przyszło Ci powiedzieć najpowszechniejsze szkodniki drewna, to na bak natychmiastowo powiedziałbyś: korniki oraz termity. Wychodzi na jaw ostatecznie, że te 2 szkodniki w Polsce pojawiają się całkiem niezbyt często, a z pewnością zwłaszcza w domach. Naprawdę potrafią uszkodzić drzewa rosnące na zewnątrz, ponieważ wykonują niekrótkie korytarze i rzadko lubują atakować poddane impregnacji drewniane elementy. Do najczęściej tępionych owadów da się zaliczyć spuszczel pospolity i kołatek domowy.
Są to 2 insekty, których larwy potrafią przebić się przez zaimpregnowaną warstwę, po to żeby następnie żerować wewnątrz drewna. Dlatego niejednokrotnie długo są niezauważone i mogą wywołać ogromne szkody. Bywa, iż bywają w podłodze albo ścianach, jednak znacznie częściej atakują drewniane części tworzące konstrukcję, przeważnie w dachu. Ich zwalczanie najskuteczniej przeprowadzać za pomocą iniekcji, czyli wprowadzenia odpowiednio stężonych roztworów różnych środków używając igły do środka drzewa. Jest to jedyny sposób na wyeliminowanie szkodników, zwłaszcza, że zdają się mało widoczne. Preparaty tego typu najczęściej działają kontaktowo i prewencyjnie.